Bence HipHop

Server Uraz – Yılan Hikayesi (İnceleme)

İsim sansasyonlarının ardından yenilenen imajı ile müzik kariyerini resetleyen Server Uraz, uzun bir vakittir üzerinde çalıştığı Yılan Hikayesi’ni yayınladı. Altyapılarda Kerem Akdağ, Bandit Beatz, Wayz Whizz ve Harun İyicil, mix ve mastering’de ise Buğra Kunt yer alıyor. Düetlerde ise Sansar Salvo, Tankurt Manas, Joker, Beta, Cegıd, Deniz Gürzumar ve Fery yer alıyor.

Sony Music‘in Türkiye ayağı olan Basemode Records‘un ilk albümlerinden olan Yılan Hikayesi 13 şarkıdan oluşuyor. Geneli protest, karanlık şarkılardan oluşan albümde lirikler Server Uraz’ın eski şirketiyle olan hikayesi, yeni kariyer planları, kişisel problemleri ve dünyadaki aksayan şeylerden bahsediyor.

Teknik anlamda kusurlarla dolu olan albümde altyapıların birbirine çok benzediği şarkıların olması(ki altyapıların iyi olduğu yönünde bir yorum da söyleyemeyeceğim), çoğu nakaratın şarkıları aşağı çekmesi ve Server Uraz’ın aşırı tahmin edilebilir, sürprizden uzak kafiyeler yapması ve neredeyse bütün albümde aynı şeylerden bahsediliyor olması(ki buna konsept denmez olsa olsa kısırlık denebilir) albümün göze batan ilk kusurlarından.

Olmaz“, “Sürüyorum” ve “Ben Senin” albümde “iyi”ye en yakın şarkılar keşke daha iyi prodüksiyonlara sahip olsalardı. Fazla bir söz söylemek istemiyorum. Birkaç şarkı dışında gerçekten hiçbir şey vaat etmeyen bir albüm Yılan Hikayesi. “Yeniden doğdum” dedikten sonra Pit10 zamanlarından daha farklı bir üslup ve lirikalite ve elbette sound beklerdim ben Server Uraz’dan lakin beklentilerim beklenti olarak kaldılar. Albüme puanım 5/10. Keyifli dinlemeler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.